Stenové a stropné vykurovanie a chladenie

Systém stenového vykurovania a chladenia vytvára v priestore teplotne homogénne pole. Prináša maximálny komfort, pričom vertikálne rozloženie teploty v priestore je ideálne. Plošné vykurovanie alebo chladenie stropom odbúrava tepelnú záťaž najprirodzenejším spôsobom – sálaním. Ochladzovanie na rozdiel od klasickej klimatizácie prebieha jemným sálaním medzi chladiacou plochou a všetkými teplejšími plochami v miestnosti, vrátane človeka. Ideálne riešenie pre novostavby a rozsiahle rekonštrukcie starších objektov.

 

 

Výhody a popis systému:

Komfort, pohoda a dizajn

 • Minimálne prúdenie vzduchu, systém je bezprašný a pracuje nehlučne
 • Zachovanie dizajnu miestnosti – systém je skrytý pod povrchom
 • Výborné využitie v pamiatkovo chránených objektoch – stenové vykurovanie alebo chladenie
 • Stropné vykurovanie a chladenie – systém je vhodný do každej miestnosti, kde nie je zvýšená vlhkosť (nie je vhodný do kúpeľní, či krytých bazénov)
 • Pri použití rúrok Gabotherm® hetta nie je potrebné temperovať, alebo vykurovať pred ani počas omietania. Tým je systém nezávislý od následného omietania a iných stavebných prác.

Zdravotné benefity

 • Maximálna hygiena pri prevádzke – minimalizácia vírenia vzduchu
 • Zníženie rizika vzniku alergií v obytných priestoroch
 • Rovnomerné rozloženie teploty a zníženie vysúšania vzduchu v interiéri

Úspornosť prevádzky

 • Úspora nákladov na vykurovanie – vzhľadom na nižšiu teplotu vykurovacej vody v systéme
 • Sálanie v stropnom chladení spôsobuje, že už vyššia teplota (napríklad + 26 °C) je v horúcich letných dňoch pociťovaná ako príjemná – úspora voči klasickej klimatizácii je výrazná
 • Veľmi nízky objem vykurovacej vody v systéme – 0,5 l na 1 m2 výhrevnej plochy. Minimalizovaný priemer rúrok a zodpovedajúci objem vody umožňuje – a to je zatiaľ jedinečné v oblasti stenového teplovodného vykurovania – prekrytie rúrky jednovrstvovým omietnutím v ideálnom prípade len v hrúbke 5 mm.

Vhodné riešenie pre celoročnú prevádzku

 • Systém nainštalovaných rúrok umožňuje celoročnú prevádzku, v letných mesiacoch sa je vypnutý alebo sa využíva na chladenie, v zime sa využíva na vykurovanie a v systéme obieha vykurovacia voda
 • Je možné napojiť ho na akýkoľvek nízkoteplotný zdroj tepla (tepelné čerpadlo, kondenzačný kotol, solárne zariadenie)

Jednoduché ovládanie a montáž

 • Systém je ľahko a rýchlo regulovateľný, má jednoduchú montáž, ideálne riešenie v kombinácii s kondenzačným kotlom či tepelným čerpadlom
 • Prevádzka bez údržby – po správnej inštalácii, vytemperovaní stien a dokonalom odvzdušnení sústavy nie je potrebný už žiadny ďalší zásah počas celej prevádzky

 

Všetko o vykurovaní

Systémy stenového vykurovania alebo chladenia

Gabotherm® WR 8 – mokrý systém

Systém stenového vykurovania a chladenia Gabotherm® WR 8 – mokrý systém využíva polybuténovú rúrku Gabotherm® hetta s malým priemerom 8 mm, ktorá umožňuje rýchlu regulačnú odozvu. Požadovaná teplota interiéru sa dá rýchlo a presne upraviť. Tento systém poskytuje mnoho výhod nielen pri vykurovaní ale aj pri chladení – ide predovšetkým o studené sálanie chladených plôch bez prievanu. Gabotherm® WR 8 – mokrý systém je vhodný pre každý nízkoteplotný zdroj tepla a je možné navrhnúť aj pre kombináciu rôznych zdrojov – napríklad s využitím solárnej energie v kombinácii s tepelnými čerpadlami alebo kondenzačným kotlom.

 

NÁVRH SYSTÉMU ZADARMO

 

Mohlo by vás zaujímať:

Gabotherm® WR 12 – mokrý systém

Systém stenového vykurovania Gabotherm® WR 12 – mokrý systém využíva polybuténové rúrky Gabotherm® hetta s malým priemerom 12 mm. To celému systému umožňuje rýchlu regulačnú odozvu – požadovaná teplota sa dá rýchlo a presne upraviť. Systém poskytuje mnoho výhod aj pri chladení – predovšetkým studené sálanie, je vhodný pre každý nízkoteplotný zdroj tepla a je možné navrhnúť aj pre kombináciu rôznych zdrojov – napríklad s využitím solárnej energie v kombinácii s tepelnými čerpadlami alebo kondenzačným kotlom.

 

NÁVRH SYSTÉMU ZADARMO

 

Mohlo by vás zaujímať:

Gabotherm® KPI 10 – suchý systém

Systém stenového vykurovania a chladenia Gabotherm® KPI 10 – suchý systém využíva polybuténové rúrky Gabotherm® hetta s malým priemerom 10 mm, vďaka čomu umožňuje rýchlu regulačnú odozvu. Požadovaná teplota v interiéri sa dá rýchlo a presne upraviť. Systém poskytuje mnoho výhod aj pri chladení, predovšetkým studené sálanie chladených plôch bez prievanu. Stenový a stropný systém KPI 10 je vhodný pre každý nízkoteplotný zdroj tepla a dá sa navrhnúť na využitie solárnej energie v kombinácii s tepelnými čerpadlami a kondenzačným kotlom.

 

NÁVRH SYSTÉMU ZADARMO

 

Mohlo by vás zaujímať: