Podlahové vykurovanie a chladenie

Najrozšírenejší a najvyužívanejší nízkoteplotný sálavý systém na Slovensku. V súčasnosti je to štandardné riešenie vykurovania v moderných rodinných domoch, administratívnych budovách, hoteloch, obchodných centrách aj priemyselných objektoch. Veľmi vhodné riešenie pre novostavby a väčšie rekonštrukcie starších objektov.

Výhody a popis systému:

Komfort, pohoda a dizajn

 • Minimálne prúdenie vzduchu, systém je bezprašný a pracuje nehlučne
 • Zachovanie dizajnu miestnosti – systém je skrytý pod povrchom

Zdravotné benefity

 • Minimalizácia vlhkosti stien – odstránenie plesní a mikroorganizmov
 • Zníženie rizika vzniku alergií v obytných priestoroch
 • Rovnomerné rozloženie teploty v miestnosti
 • Zmiernenie vysúšania vzduchu v interiéri

Úspornosť prevádzky

 • K úspore nákladov na vykurovanie – aj pri nižšej teplote vzduchu je zachovaná teplotná pohoda, cítime sa príjemne a teplo sa sálaním z veľkej plochy rovnomerne šíri do celého priestoru

Vhodné riešenie pre celoročnú prevádzku

 • Systém nainštalovaných rúrok umožňuje celoročnú prevádzku, v letných mesiacoch sa je vypnutý alebo sa využíva na chladenie, v zime sa využíva na vykurovanie a v systéme obieha vykurovacia voda
 • Je možné napojiť ho/použiť na akýkoľvek nízkoteplotný zdroj tepla (tepelné čerpadlo, kondenzačný kotol, solárne zariadenie)

Jednoduché ovládanie a montáž

 • Systém je ľahko a rýchlo regulovateľný, nevyžaduje si žiadnu údržbu ideálne riešenie v kombinácii s kondenzačným kotlom či tepelným čerpadlom
 • Má jednoduchú montáž a inštaláciu

 

Všetko o vykurovaní

Systémy podlahového vykurovania a chladenia

Gabotherm® 1.2.3 – mokrý systém

Prepracovaný systém podlahového vykurovania označovaný Gabotherm® 1.2.3 – mokrý systém sa dokáže prispôsobiť akémukoľvek priestoru. Predstavuje ideálne riešenie pre alergikov či rodiny s malými deťmi – nevíri prach a poskytuje príjemné teplo od nôh. Popri vynikajúcich úžitkových vlastnostiach umožňuje navyše jednoduchú a rýchlu montáž. Je určený k zaliatiu cementovým alebo anhydritovým poterom, preto sa označuje ako „mokrý systém“.

 

NÁVRH SYSTÉMU ZADARMO

 

Mohlo by vás zaujímať:

 

Gabotherm® TAC – mokrý systém

Systém podlahového vykurovania Gabotherm® TAC – mokrý systém je technicky menej dokonalý systém kotvenia rúrok, ktorý na ich uchytenie používa špeciálne kotviace spony. Spony sa háčikmi zachytia na fóliu nalepenú na polystyrénovom páse. Montáž systému je dlhšia a o niečo náročnejšia oproti systému Gabotherm® 1.2.3 – mokrý systém. Je určený k zaliatiu cementovým alebo anhydritovým poterom, preto sa označuje ako „mokrý systém“.

 

NÁVRH SYSTÉMU ZADARMO

 

Mohlo by vás zaujímať:

Gabotherm® KB 15 – suchý systém

Systém podlahového vykurovania Gabotherm® KB 15 – suchý systém je vhodný na nízku podlahovú skladbu, ktorá sa vyskytuje napríklad v starších budovách alebo pri rekonštrukciách. Tento systém je použiteľný tiež v priestoroch, kde nie je povolené zaťaženie betónového poteru.

 

NÁVRH SYSTÉMU ZADARMO

 

Mohlo by vás zaujímať:

Gabotherm® Therm 25 – suchý systém

Systém podlahového vykurovania/chladenia Gabotherm® Therm 25 je ideálny ako pre novostavby vďaka rýchlej a čistej montáži, tak aj pre rekonštrukcii vďaka malej inštalačnej výške, či pre stavby s citlivou statikou vďaka svojej nízkej hmotnosti. Jeho veľkou výhodou je fakt, že je pochôdzny už po 24 hodinách po realizácii, pretože v porovnaní s mokrým systémom nevyžaduje zaliatie betónovým či anhydritovým poterom, ale vystačí si so záklopnou doskou, lepidlom a skrutkami.

 

NÁVRH SYSTÉMU ZADARMO

 

Mohlo by vás zaujímať:

Renovovaný interiér Gabotherm systémem Therm 25.Gabotherm systém Therm 25.Gabotherm systém Therm 25.